Imieniny: Henryka, Mariusza oraz Erwina
Rozwój i kariera

Płace

Wynagrodzenie jest jednym z elementów zarządzania karierą. „Z analizy literatury przedmiotu wynika, że indywidualizacja wynagrodzenia wpływa na siłę związku pracownika z organizacją, wzrost jego zadowolenia z pracy oraz wzrost różnorodności zachowań w pracy. Wynagradzanie ma swoje odzwierciedlenie również w tempie i sposobie realizacji karier. Pomaga także organizacji wzmacniać pewne pożądane zachowania, wynikające bezpośrednio z profilu psychologiczno-kwalifikacyjnego pracownika tzw. wyznacznika kariery”.

Zatem stosowanie obiektywnych i transparentnych  kryteriów w aspekcie wynagrodzeń powinno przełożyć się na większą motywację, wzrost wydajności, a także na ograniczenie rotacji pracowników.

W tym kontekście, uzależnienie wysokości wynagrodzenia od wydajności pracy wymaga od firmy stworzenia wystandaryzowanych kryteriów oceny jakości pracy, tak aby ocena jej była jak najbardziej obiektywna. Z drugiej jednak strony taki sposób wynagradzania zwiększa motywację pracownika, co w rezultacie prowadzi do większej jego produktywności.

 

PŁACE JAKO KOMPONENT ZARZĄDZANIA ZASOBAMI LUDZKIMI Część I: Wynagrodzenie za wykonaną pracę – pojęcie i funkcje

Kształtowanie wynagrodzeń za wykonywaną pracę należy do podstawowych procesów  personalnych w każdej organizacji, niezależnie od jej rozmiarów, rodzaju prowadzonej działalności i...

więcej
PŁACE JAKO KOMPONENT ZARZĄDZANIA ZASOBAMI LUDZKIMI Część II: Formy wynagrodzeń

W praktyce rozwinęło się wiele różnych form wynagrodzenia pracowników za wykonywaną pracę (płac), a ponadto stosowane są także rozwiązania, w których występują elementy kilku...

więcej
poprzednia 1 następna
Centrum 50+ O nas O projekcie Newsletter
Statystyki
  • Goście on-line: 257
  • Dzisiejsze wizyty: 618
  • W tym miesiącu: 9094
  • W tym roku: 9095