Imieniny: Augustyna, Jaromira oraz Wilhelma
Charakterystyka

Komputer

Najpopularniejszym osiągnięciem cyfryzacji są oczywiście komputery. Przy wyborze odpowiedniego modelu trzeba zastanowić się nad miejscem i wygodą jego wykorzystywania, używanymi programami oraz ilością danych, które chce się przechowywać. Z perspektywy tych parametrów warto zastanowić się nad wyborem pomiędzy komputerem stacjonarnym i przenośnymKomputery stacjonarne wykorzystywane w jednym miejscu przede wszystkim do komunikacji internetowej oraz tworzenia dokumentacji biurowej są najtańszym i bardzo wygodnym rozwiązaniem. Już nawet za kilkaset czy niewiele ponad tysiąc złotych można mieć sprzęt z dużym ekranem, wygodną klawiaturą i miejscem do pracy. Oczywiście, jego wadą jest niemożność łatwego przenoszenia w inne miejsce.Komputery przenośne istnieją na rynku w wielu odmianach i cenach. Najpopularniejsze są w dalszym ciągu laptopy, a ich cena wystarczająca do wykorzystywania w opisanym powyżej zakresie zaczyna się mniej więcej od półtora tysiąca złotych. Tańsze od nich mogą być notebooki i tablety(kilkaset-tysiąc złotych), ale mają one niewielkie ekrany (od kilku do 11-12 cali) oraz klawiatury, dlatego korzystanie z nich na co dzień nie jest zbyt wygodne. Niedawno pojawiły się na rynkuultrabooki, których wielkość przypomina laptopy (13-15 cali), ale ważą tylko 1,2-1,4 kg i dlatego są bardzo wygodne do przenoszenia, jeśli korzysta się z komputera w wielu miejscach. Niestety, są one wciąż bardzo drogie, ponieważ kosztują powyżej trzech tysięcy.

Na rynku nowych technologii poza parametrami technicznymi płaci się także za markę, dlatego przy wyborze komputera warto zastanowić się, czy sprzęt bardzo snobistycznej marki jest naprawdę wart o tysiąc – kilka tysięcy wyższej ceny od produktów mniej znanej marki.

Oczywiście, jeśli komputer jest wykorzystywany do bardziej zaawansowanych technologicznie prac czy zainteresowań, trzeba wydać na sprzęt większą kwotę. Niezależnie od przeznaczenia przed zakupem warto porozmawiać z kimś, kto potrafi doradzić, jaki komputer będzie najlepszy dla danej osoby.

Inne w kategorii:

Forum

Dzięki podłączeniu komputera do sieci za pomocą kabla lub kartą bezprzewodową...

E-mail

W poprawnej, spolszczonej wersji – „mejl”. Powinna być to cyfrowa wersja...

Blog

est to rodzaj osobistego dziennika, na który składają się odwrotnie...

Social media

Wśród narzędzi i form komunikacji internetowej najdynamiczniej rozwijają się w...

Cyfryzacja

Zwana także „digitalizacją” albo „technologią cyfrową” polega na...

Centrum 50+ O nas O projekcie Newsletter
Statystyki
  • Goście on-line: 44
  • Dzisiejsze wizyty: 706
  • W tym miesiącu: 9260
  • W tym roku: 53349